Rząd szuka pieniędzy na wspieranie budowy nowych elektrowni na węgiel. W tym celu zamierza wprowadzić dla 14,5 mln gospodarstw domowych nową opłatę na rachunku za prąd – pisze wyborcza.biz.
Instalacja liczników zdalnego odczytu miała rozpocząć rewolucje technologiczną w polskiej energetyce oraz być ważnym elementem w rozwoju sieci inteligentnych. Jednak jak pisze „Rzeczpospolita” liczba zamontowanych w Polsce nowoczesnych liczników jest dość niska.
PGE startuje z nową formułą oferty „Prąd jak Prąd”. Oprócz gwarancji stałej ceny sprzedawca proponuje pomoc fachowców: elektryka, hydraulika, ślusarza, szklarza, technika urządzeń grzewczych i gazowych, dekarza, serwisanta sprzętu RTV lub AGD oraz informatyka.
Oszczędzanie energii elektrycznej jest opłacalne, zarówno dla firm z sektor MSP jak i gigantów. Projekt SME Check UP ma wspierać oszczędzanie w małych firmach nieobjętych ustawą o efektywności energetycznej.
W sierpniu br. sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło blisko 7 tys. odbiorców. To o 6,6% więcej niż w lipcu i 11,6% więcej niż w sierpniu ubiegłego roku – wynika z monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki.
Tauron rusza z programem klienckim, który będzie skierowany do klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. W przypadku wybrania nowej oferty na zakup energii elektrycznej oraz gazu można zaoszczędzić do 250 zł.
Okazuje się, że nasze rachunki za energię mogą być mniejsze o 30%. Wszystko dzięki inteligentnym rozwiązaniom, które można zainstalować w naszych domach. Szacuje się, że do 2025 roku w każdym domu znajdzie się około 30 urządzeń typu smart – donosi infowire.pl.
Energa Obrót, jaki pierwszy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce, uruchomił rezerwacje przez Internet wizyty w swoich punktach obsługi klienta.
Z raportu „The potential of energy citizens in the European Union” wynika, że ponad połowa obywateli Unii Europejskiej może wytwarzać energię – pisze gramwzielone.pl.
Właśnie dziś wchodzi w życie ustawa o efektywności energetycznej, która nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek przeprowadzania audytów energetycznych.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chcę wprowadzić niższe opłaty za gaz uczestnikom Powstania Warszawskiego. Rachunki dla tych odbiorców mają być niższe o nawet 900 zł rocznie – informuje PAP.
W Europie Zachodniej zmiana sprzedawcy gazu jest bardzo popularna. Rachunki za gaz do innego sprzedawcy chętnie przenoszą miliony konsumentów. W Polsce natomiast na tą chwilę zanotowano około 48 tys. zmian.