Komu należy się dodatek?
Tania energia to cel każdego z Nas, a dodatek energetyczny powstał by pomóc odbiorcom zrefundować cześć kosztów energii elektrycznej.Dodatek przyznawanyjestprzez wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta na wniosek tzw. osoby wrażliwej. Taką osobą w myśl prawa jest osoba mająca prawo do dodatku mieszkaniowego, jest stroną w umowie o sprzedaż energii elektrycznej lub umowy na dystrybucje i sprzedaż prądu, czyli umowy kompleksowej.
Jakie dokumenty i gdzie złożyć?
Pierwszym wymaganym dokumentem jest oczywiście wniosek o przyznanie zryczałtowanego dodatku energetycznego. Do niego wystarczy załączyć kopię umowy kompleksowej lub sprzedaży prądu, którą zawarliśmy z przedsiębiorstwem energetycznym. W sytuacji, gdy wnioskodawca wybierze płatność na rachunek bankowy firmy energetycznej do wniosku należy także załączyć ostatnią fakturę za energię elektryczną. Dokumenty można składać w Wydziale Obsługi Mieszkańców, a konkretnie w Referacie Świadczeń Socjalnych. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na nr tel. 83341 61 80.
Ile można otrzymać?
Stawki dodatku energetycznego mają być ogłaszane do 30 kwietnia każdego roku przez Ministra Gospodarki w postaci obwieszczenia. Aktualnie dodatek energetyczny wynosi miesięcznie:
- 11,29zł – dla osób samotnie prowadzących domowe gospodarstwa,
- 15,68 zł – dla rodzin dwu, trzy lub czteroosobowych,
- 18,81 zł – dla rodzin składających się z minimum pięciu osób.
Aktualizacja: 17.05.2016