Komu należy się dodatek energetyczny?
Dodatek energetyczny to świadczenie, które weszło w życie 1 stycznia 2014 roku. Przysługuje odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej, którym jest zgodnie z prawem energetycznym osoba otrzymująca dodatek mieszkaniowy. Aby dostać to świadczenie należy także mieszkać w miejscu dostawy prądu oraz być stroną w umowie sprzedaży energii elektrycznej lub umowy kompleksowej.
Jakie dokumenty i gdzie złożyć?
Procedura przyznania dodatku energetycznego przewiduje złożenie odpowiedniego wniosku oraz załączników w postaci kopii umowy kompleksowej albo umowy sprzedaży energii elektrycznej. Dokumenty te należy złożyć w Dziale Dodatków Mieszkaniowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, który mieści się przy al. M.J. Piłsudskiego 61A (pokój nr 2) w godzinach od 8.00 do 13.00.Tel.(89) 533-69-23, 534-69-97, 533-69-26
Ile wynosi dodatek energetyczny?
Wysokość tego świadczenia zależy od ilości osób składających się na dane gospodarstwo domowe. Osoby prowadzące samotnie gospodarstwo domowe mogą liczyć na wsparcie w kwocie 11,29zł miesięcznie. Gospodarstwa liczące dwie, trzy czy cztery osoby mogą liczyć na pomoc w wysokości 15,68 zł miesięcznie. Największą stawkę – 18,81 zł miesięcznie mogą otrzymać gospodarstwa, na które składa się minimum pięć osób. Dodatek energetyczny jest wypłacany przez gminie do 10 dnia każdego miesiąca z góry. Wyjątkiem jest tu tylko miesiąc styczeń, kiedy to świadczenie jest wypłacane do 30 stycznia. Dodatek może być wypłacany na dwa sposoby: na rachunek bankowy, w kasie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wszelkie informacje otrzymasz pod podanym wyżej numerem telefonu, jeśli jednak Twoim celemjesttania energia elektrycznaprzejdź do strony głównej i porównaj ceny za pomocą naszego kalkulatora.
Aktualizacja: 17.05.2016