Poradniki
Start Poradniki Energa kontakt – jak najszybciej skontaktować się z Energą?
Artykuł

Energa kontakt – jak najszybciej skontaktować się z Energą?

Kontakt z Energią, spółka uruchomiła wiele usług dzięki, którym Klienci mogą uzyskać potrzebne informacje. Co załatwisz za pomocą infolinii Energa?

energa kontakt

Fot. Flickr.com

Infolinia, czyli najszybszy Energa kontakt

Infolinia czynna jest od 7.00 do 22.00 w dni robocze, numer to 555 555 555.

Pracownicy  biura:

  • Przyjmą zgłoszenie o nieprawidłowym działaniu licznika, pamiętaj, że masz prawo zakwestionować jego pracę, możesz wnieść o laboratoryjne badanie urządzenia. Niestety jeśli analiza wykaże, że urządzenie działało prawidłowo nie tylko musisz uregulować rachunki ale także zapłacić badanie. Warto co jakiś czas zerkać czy na liczniku nie świeci się dioda sygnalizującą stan awarii, chodzi przecież o nasze płatności więc, lepiej mieć je pod kontrolą. 
  • Udzielą informacji o cenach, aktualnych promocjach czy usługach dodatkowych. Punkt ten ważny jest dla osób, które podpisały umowę czasową, czy nigdy nie przeprowadzały zmiany sprzedawcy. Te osoby będą zainteresowane promocjami, warto by przed podpisaniem kolejne umowy prześledzić oferty innych sprzedawców. 
  • Poinformują jak zmienić grupę taryfową i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę, osoby prowadzące gospodarstwo domowe mogą nie wiedzieć czy warto zmienić taryfę na dwustrefową, jednak większość firm potrafi określić swoje zużycie w równych godzinach doby i dobrać odpowiednią grupę taryfową. Odpowiednia analiza zużycia sprawi, że możemy zaoszczędzić bardzo wiele, dlatego dowiedz się więcej o taryfach dwustrefowych. 
  • Wyjaśnią fakturę za energię elektryczną, rachunki za energię należą do jednych z najbardziej skomplikowanych, nawet jeśli przyswoimy sobie wiedzę jak czytać swój rachunek to po chwili zapominamy co niesie się za poszczególnymi opłatami. Warto jednak pamiętać, że jeśli korzystamy w usług kompleksowych to na naszej fakturze ujęte będą opłaty za sprzedaż energii elektrycznej oraz dystrybucję czyli przesył energii, dystrybutorzy mają własne stawki i niestety nic nie możemy z nimi zrobić, tu uwolnienie cen nie obowiązuje. 
  • Udzielą informacji o aktualnym saldzie i terminach płatności, masz problemy z zapamiętaniem czy dana faktura jest uregulowana? Możesz tego dowiedzieć się od Konsultanta. Warto na bieżąco monitorować płatności, bo narażamy się na odcięcie prądu. Ponowne podłączenie do sieci jest kosztowne, cenniki są dostępne na stronach sprzedawców. 
  • Poinformują jak zostać klientem, to akurat proste wystarczy zmienić dostawcę energii na Energa, w tym celu będzie trzeba przygotować kilka dokumentów, nie obejdzie się bez wizyty w oddziale, chyba, że wybierzesz prostsze rozwiązanie i upoważnisz do tego przedstawiciela sprzedawcy. 
  • Założą konto w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta, to możesz zrobić sam, chodź jeśli wolisz by wykonał to za Ciebie Konsultant nie ma problemu. 
  • Pomogą w logowaniu i obsłudze eBOK, wszelkie problemy techniczne będą rozwiązane, otrzymasz nowe hasło, pamiętaj by zabezpieczyć komputer programem antywirusowym, w końcu jeśli ktoś dostanie się do Twojego konta pozna Twój adres, nr dowodu i pesel, a to może być niebezpieczne.  
  • Zaktualizują dane teleadresowe, warto dokonać ich aktualizacji, bowiem wówczas możemy nie otrzymać aktualnej oferty. 

Najwygodniejsza forma kontaktu z Energą to serwis Energa24, czyli elektroniczne Biuro Obsługi Klienta - Energa ebok

 

Jeśli Klient indywidualny chce uzyskać informacje na temat zaległych płatności należy wybrać numer 555 555 599, skany potwierdzające dokonanie wpłaty należy przesyłać na adres potwierdzenie@energa.pl

 

Informacje na temat realizacji procesu przyłączy do sieci czy też umów dystrybucyjnych należy zasięgać w dni robocze od 8.00 do 16.00 pod numerem 801 404 404.

 

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


TAGI:
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Energa odczyt licznika
20 Październik 2016
Klienci Energa korzystający z usługi „Rozliczenia Rzeczywiste” samodzielnie dokonują rozliczenia zużywanej energii na podstawie podawanych przez nich ...
Taryfa G11 Energa
05 Maj 2015
Dla domu, dla altanki czy garażu, taryfa G11 jest jedną z najpopularniejszych taryf. Cechuje ją jednakowa stawka w każdej godzinie doby, a co z ceną z...
Oferta maja 2017 – Energa „Rodzinna rozrywka”
30 Maj 2017
„Rodzinna rozrywka” to jedna z najciekawszych ofert na rynku energetycznym. Sprzedawca proponuje stałą cenę sprzedaży oraz konsolę Xbox One S z dyskie...
Numery kont bankowych – Energa
07 Październik 2015
Nowe numery kont dla klientów to nie nowe umowy. W tym roku, w lipcu Energa wprowadziła nowe numery rachunków bankowych dla swoich klientów. Co się zm...
ENERGA24 – serwis obsługi klienta
09 Kwiecień 2018
Energa24 to internetowy serwis dla klientów Energi, który umożliwia m.in. zarządzanie kontem, otrzymywanie faktur elektronicznych i pełną kontrolę nad...

Sprawdź zużycie energii dla urządzeń

łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7