RWE jeden z największych europejskich koncernów energetycznych w ubiegłym roku zanotował stratę w wysokości ponad 5 mld euro. Powodem tego stanu rzeczy są m.in. odpisy wartości aktywów oraz koszty składowania nuklearnych opadów – donosi Gramwzielone.pl.
Z najnowszego „Raportu o budowie domów w Polsce” przygotowywane przez Oferteo.pl wynika, że osoby budujące dom najczęściej decydują się na ogrzewanie gazowe.
TÜV SÜD, jedna z najbardziej znanych światowych marek, będzie wspierać największego sprzedawcę prądu w Polsce, czyli PGE Obrót. Celem współpracy jest podnoszenie jakości obsługi PGE wykorzystując doświadczenie partnera.
Fortum i Energa, a konkretniej jej spółka zależna Enspirion podpisały porozumienie o współpracy. Fortum ma dostarczyć Enerdze system obsługi ładowania samochodów elektrycznych.
Wczoraj Jarosław Wróbel prezes Polskiej Spółki Gazownictwa zapowiedział, że w ciągu najbliższych 5 lat poziom gazyfikacji kraju wzrośnie do 61%. Spółka na cel chce przeznaczyć blisko 12 mld zł – donosi PAP.
Jak podaje w komunikacie prasowym Tauron Sprzedaż spółka w 2016 roku zanotowała znaczący wzrost liczby klientów. Sporym powodzeniem cieszyły się innowacyjne produkty gazowe.
Krzysztof Tchórzewski w trakcie piątkowej konferencji w NFOŚiGW powiedział, że Ministerstwo Energii chce wdrożyć nową tańszą taryfę nocną, z której będą mogli skorzystać użytkownicy samochodów elektrycznych – donosi PAP.
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady przestrzegają, że rachunki za energię elektryczną mogą w najbliższym stuleciu wzrosnąć o sporo więcej, niż zakładano. Przyczyną podwyżek cen prądu mogą być zmiany klimatu – informuje PAP.
Urząd Regulacji Energetyki wszczął administracyjne postępowanie w sprawie cofnięcia Energetycznemu Centrum koncesji na obrót gazem. Spółka zamierza złożyć wyjaśnienia – donosi cire.pl.
Od jutra do 17 marca br. ma trwać stan wyjątkowy w ukraińskiej energetyce – tak wynika z dokumentów, które dziś zostały opublikowane przez „Uriadowyj Kurrier” gazetę rządową. Co to oznacza?
Jak zwraca uwagę „Rzeczpospolita” od 2016 roku na rynku gazu bardzo aktywne są firmy energetyczne. O klientów potentata, czyli PGNiG ostro walczą szczególnie Tauron i Energa.
Gminy rozdają dopłaty w wysokości 50, 70 a nawet i 100 proc. Dopłata ma na celu sfinansowane nowego pieca centralnego, tak aby w domu zagościły proekologiczne rozwiązania ogrzewania budynku.