Po raz kolejny jednym z głównych tematów targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna będzie fotowoltaika. W dniach 11 - 12 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu spotkają się kluczowe osobowości z branży w celu przedstawienia i omówienia najważniejszych kwestii dotyczących obecnej sytuacji oraz rozwoju fotowoltaiki w Polsce.
Liderzy europejskich statystyk dot. rozwoju OZE, czyli Niemcy i Dania mają najdroższy prąd wśród krajów Europy Środkowej. Ceny energii dla gospodarstw domowych są tam wysokie pomimo niskich cen na rynku hurtowym – donosi wnp.pl.
W UE spada produkcja energii, tak można wyczytać z małego rocznika statystycznego KE, poświęconego sektorowi energetycznemu UE. Oznacza to, że rośnie import nośników energii, co to dla nas oznacza?
Jak we wtorek, późnym wieczorem informuje Urząd Regulacji Energetyki przeprowadzono cztery zaplanowane aukcje OZE, ale tylko trzy zostały zakończone wyłonieniem zwycięzcy.
Urząd Regulacji Energetyki podał najnowsze dane odnośnie liczby zmian sprzedawcy energii elektrycznej. W listopadzie ubiegłego roku na ten krok zdecydowało się ponad 6 tys. Polaków.
Spółki obrotu energią starają się przede wszystkim zatrzymać dotychczasowych klientów proponując dodatkowe usługi i produkty. Odbieranie klientów konkurencji jest coraz trudniejsze – pisze „Rzeczpospolita”.
Od wczoraj wzrosła znajdująca się na rachunkach za prąd stawka opłaty OZE. Nowa stawka wynosi 3,70 zł/MWh i będzie obowiązywać do końca 2017 roku.
Podwyżki cen prądu będą łagodniejsze? Nie, cena prądu spadnie, ale Polacy odczują wzrost opłat dystrybucyjnych. Te maksymalnie wyniosą o niecałe 4 proc.
Nissan otworzył kawiarnię - Nissan Electric Café. Czyżby potentat motoryzacyjny chciał się przebranżowić? Otóż nie.
Ekolodzy mogą o tym pomarzyć, ale jak podaje antyweb.pl wiatraki ostatnio mocno dały o sobie znać, wszystko przez sprzyjającą dla nich pogodę.
Według ekspertów innogy Polska na rynku sprzedaży detalicznej o zachowaniach sprzedawców i klientów coraz mniej decyduje cen kWh, znaczenia nabiera charakter jakościowy.
Open Finance oblicza, że zapotrzebowanie na energię cieplną jest na razie o ponad 8 proc. niższe niż w zeszłych latach. Przez co Polacy mogą zauważyć oszczędności rzędu kilkuset złotych.