W ciągu pięciu ostatnich lat na zmianę sprzedawcy gazu zdecydowało się około 31 tys. odbiorców – wynika z monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki. Natomiast ceny błękitnego paliwa są coraz niższe, a analitycy przewidują dalsze spadki.
W latach 2016-2019 Tauron Dystrybucja ma zamiar wybudować 5 tys. kilometrów linii elektroenergetycznych oraz 1,5 tys. stacji elektroenergetycznych. Ponadto spółka planuje zmodernizować 16 tys. linii i 3,5 tys. stacji.
Władze Francji do roku 2021 mają zamiar na 1000 km dróg zainstalować panele słoneczne. Inwestycję opartą na innowacyjnej technologii Wattway już zatwierdziła Francuska Agencja Zarządzania Środowiskiem i Energią – donosi portalkomunalny.pl.
Energia słoneczna zyskuje w naszym kraju na popularności. W 2015 roku moc zainstalowanych paneli fotowoltaicznych wzrosła aż o 240% do 71 MW. To jednak tylko 0,2% mocy w całym systemie energetycznym – donosi wyborcza.biz.
Z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że Polacy coraz chętniej przenoszą swoje rachunki za prąd. Tylko w grudniu 2015 roku sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło ponad 13 tys. gospodarstw domowych.
Polacy choć od ponad ośmiu lat mogą swobodnie zmieniać sprzedawcę energii elektrycznej to nadal nieco z rezerwą do niej podchodzą. Rynek jednak się zmienia. Niewątpliwe korzyści z tej zmiany na antenie radiowej Jedynki przedstawiała Iwona Golonko, prezes Energii Dla Firm.
Już wiadomo gdzie na pewno nie powstanie pierwsza polska elektrownia atomowa. PGE EJ1, spółka odpowiedzialna za jej budowę, zrezygnowała z terenów Wydmy Lubiatowskiej w gminie Choczewo – poinformował Greenpeace.
Tauron Polska Energia jeszcze w tym roku planuje ruszyć z budową pierwszej w Polsce elektrowni hybrydowej – wynika z komunikatu spółki. Czy to szansa dla polskiej energetyki?
W dniach 27-28 stycznia 2016 r. w w Warszawie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, poświęcona omówieniu perspektyw rozwoju polskiej energetyki w odniesieniu do najbliższych lat, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu.
Według Exxon Mobil do roku 2040 popyt na energię zwiększy się aż o ¼. Wśród źródeł energii dominującą pozycję ma mieć nadal ropa – informuje „Puls Biznesu”.
Google zawarł umowę na zakup energii pochodzącej z amerykańskich farm wiatrowych. To już kolejny kontrakt zawarty przez internetowego potentata, który ma na celu realizację strategii całkowitego przejścia na energię z odnawialnych źródeł – donosi Gramwzielone.pl.
Do Sejmu wpłynął projekt ustawy na mocy, której spółki energetyczne znajdą się pod nadzorem Ministerstwa Energii. Do tego resortu trafią m.in. PGE, Tauron, Energa i Enea.