Poradniki
Start Poradniki 4 najważniejsze typy robotów stosowanych w przemyśle
Artykuł

4 najważniejsze typy robotów stosowanych w przemyśle

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób został wyprodukowany Twój samochód? A może zdajesz sobie sprawę, że spory udział w tym przedsięwzięciu miały maszyny przemysłowe, ale nie do końca wiesz, jakie? W dzisiejszym artykule skupimy się na 4 najważniejszych typach robotów obecnych w halach produkcyjnych i nie tylko, które mają realny wpływ na naszą gospodarkę i produkty, których na co dzień używamy.

roboty

Robotyzacja to w XXI wieku główna siła, która prowadzi do bogactwa, dobrobytu i zwiększenia produkcji przemysłowej. W kategoriach robotyzacji można mówić o automatyzacji produkcji, optymalizacji rozwiązań przemysłowych, a także o zwiększeniu produkcji masowej, a co za tym idzie – wprowadzeniu na rynek jeszcze większej ilości towarów. Wszystkie z tych działań mają realny wpływ na gospodarkę krajów, w których się z nich korzysta, a co za tym idzie – również na nasze życie. Każdy z nas przecież jeździ samochodem lub autobusem, kupuje pakowaną żywność, używa laptopa czy też smartfona, nosi ubrania. Wszystkie z nich zostały wyprodukowane w halach zaopatrzonych w roboty. Jakie?

roboty spawalnicze

Gama robotów przemysłowych firmyFanuc

ROBOTY SPAWALNICZE

Ogromną rolę – szczególnie w przypadku produkcji różnorodnych pojazdów lub tez konstrukcji metalowych – stanowią roboty spawalnicze. To one zajmują się spawaniem ciężko dostępnych dla człowieka miejsc lub też działają w warunkach dla pracowników skrajnie niebezpiecznych. Roboty spawalnicze wykorzystuje się w fabrykach po to, by łączyły ze sobą metalowe elementy, tworząc jakąś określoną całość. Bardzo często sterowane są numerycznie i komputerowo (NC oraz CNC).

ROBOTY PALETYZUJĄCE

Bez robotów paletyzujących trudno jest sobie dziś wyobrazić sprawnie działający magazyn czy tez halę produkcyjną. Roboty te wykorzystywane są do przenoszenia materiałów oraz palet z materiałami. Dzięki ich pracy nie ma już tak wielkiej konieczności zatrudniania pracowników do obsługi wózków widłowych i podobnych sprzętów. Roboty paletyzujące skutecznie zmniejszają zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka.

ROBOTY PAKUJĄCE

Kupujesz napoje w zgrzewkach? Ryż w pudełeczkach? Chusteczki w wielopakach? Ktoś musi to wszystko ładnie zapakować, żebyś mógł w sklepie wybierać spośród różnokolorowych pudełek umożliwiających komfortowe przenoszenie produktów. Gdzieniegdzie zajmują się tym ludzie pracujący na stanowisku pakowacza, ale w największych fabrykach są to już roboty pakujące. Ich praca przekłada się na estetykę produktów oraz decyzje zakupowe konsumentów.

ROBOTY MALARSKIE

Nie da się ukryć, że w dzisiejszym świecie, aby coś się sprzedało, musi nie tylko być funkcjonalne i użyteczne, ale również nieźle się prezentować. Dlatego tak ważny jest kolor produktów oraz charakterystyka ich powierzchni, faktury. Do malowania różnorodnych produktów (zaczynając od samochodów, przez lodówki, a na motocyklach kończąc) używa się specjalnych robotów malarskich, które za pomocą specjalnych pistoletów natryskowych bezbłędnie nakładają kolejne warstwy farby na danej powierzchni.

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
artykuły
Archiwum
Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7