Poradniki
Start Poradniki TAURON kontakt – jak skontaktować się z Tauronem?
Artykuł

TAURON kontakt – jak skontaktować się z Tauronem?

Zwykle niechętnie rozmawiamy z konsultantami, ale pomoc telefoniczna może nam być potrzebna w każdej chwili. Warto też zanim wybierzemy się do biura sprzedawcy z dokumentami dowiedzieć się co będzie nam potrzebne.

tauron logotyp

Tauron kontakt - jakie formy? 

Każdemu odbiorcy jak i swoim przyszłym klientom Tauron proponuje kilka ścieżek kontaktu. Od infolinii poprzez eBOK Tauron, Punkty Tauron obsługa klienta czy kontakt pisemny w formie tradycyjnego pisma czy za pośrednictwem internetowego formularza. 

Infolinia - obsługa klienta 

Infolinia jest przeznaczona dla osób, które są zainteresowane ofertą sprzedaży prądu oraz promocjami. Czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 18.00.
Tauron kontakt, tj. infolinia działa pod numerem 555 444 555 to możliwości rozwiązywania problemów i rozstrzygania wątpliwości dotyczących posiadanej oferty. Za pośrednictwem łączy telefonicznych możesz przedstawić swoje pytanie i otrzymać odpowiedzi, jeśli nie zniechęcisz się czekaniem. Za rozmowę z infolinią zapłacimy więc tak, jak za każde inne połączenie.
Na numer 32 606 0 606 powinni dzwonić klienci w sprawach dotyczących obsługi. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 18.00.
Reklamacja czy zgłaszanie usterek dotyczących licznika prądu, w takich i innych sprawach pomogą obsługujący infolinię konsultanci. Odbiorcy korzystający z oferty Elektryk24 mogą tu też zgłosisz potrzebę skorzystania z usługi elektryka. Wypowiedzenie umowy czy zmiana taryfy także to nie problem. Sprzedawca chętnie pomoże za pośrednictwem łączy telefonicznych. Ta infolinia została uruchomiona po to aby wyjaśniać wątpliwości związane z saldem rachunku czy innymi sprawami związanymi z fakturą. 

Logowanie ebok 

Poza kontem telefonicznym, pomocny okazuje się być wirtualny kontakt przez eBOK, czyli elektroniczna forma obsługi klienta. Aplikacja ta to możliwość zadawania pytań ułatwia przeglądanie bieżących ofert czy aktualnego stanu konta. Specjalne zakładki pojawiające się w eBOK ułatwią:
  • Wysyłanie zapytań.
  • Podgląd stanu liczników.
  • Obserwację zużycia bieżącego i średniodobowe wykazanego na fakturach.
  • Dostęp do wzorów umów oraz porad i materiały pomocniczych, informacyjnych o Twoich prawach i obowiązkach.

porównaj ceny energii

Punkty Obsługi Klienta

Skontaktować się z sprzedawcą nie jest trudno, liczne punkty obsługi ulokowane za terenie działanie sprzedawcy i dystrybutora. W lokalnych punktach także zapoznasz się z ofertą, zmienisz dane kontaktowe czy złożysz niektóre wnioski.

Social Media 

Przez serwis społecznościowy Facebook także można zadawać pytania sprzedawcy. Portale społecznościowe zwykle odnoszą się do wizerunku, dlatego pozostawione tam zapytanie czy skarga z pewnością nie zostanie bez odpowiedzi. 
Napisz do TAURON Polska Energia
Skarga czy reklamacja nadana za pośrednictwem poczty tradycyjnej to pewność, że sprzedawca się z nią zapozna, o ile nadana jest za potwierdzenie odbioru. 
 
tauron kontakt
Dystrybucja energii 
W grupie Tauron kwestie dotyczące przyłączy, awarii sieci czy wyłączeń prądu musisz załatwiać w  Tauron Dystrybucja. 
  • Pogotowie energetyczne działające pod numerem tel. 991, czynne 7 dni w tygodniu 24h/dobę. Może zgłosisz awarię lub uszkodzenie sieci i urządzeń energetycznych oraz uzyskasz informację o planowanych i awaryjnych wyłączeniach.
  • Infolinia 323 030 991 to także informacje na temat  wyłączeń i  zgłoszenia awarii.
  • Numer 801 444 606, czynny 7 dni w tygodniu 24h/dobę. Dedykowany jest tym, którzy chcą zgłosić nielegalny pobór prądu,  w takim przypadku dystrybutor zapewnia anonimowość.
  • Inne kwestie w zakresie umów dystrybucyjnych, głównie związane z obsługą przyłączy czy podniesienia mocy załatwisz dzwoniąc pod nr 32 606 0 616, czynny pn-pt, 7-18.

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Taryfa nocna Tauron
05 Maj 2015
Taryfa nocna Tauron
Taryfa nocna ma to do siebie, że dzięki niej oszczędzamy. Posiadacz bojlera, pieca akumulacyjnego, czy użytkownik sprzętów z funkcją timera z pewności...
Czytaj dalej
Tauron Infolinia – jaki jest numer? Co załatwisz?
10 Marzec 2015
Tauron Infolinia – jaki jest numer? Co załatwisz?
Potrzebujesz skontaktować się z Tauronem? Tutaj znajdziesz numery telefonu oraz informacje, co uda ci się załatwić w Telefonicznym Biurze Obsługi Klie...
Czytaj dalej
Tauron cennik
05 Maj 2015
Tauron cennik
Co w 2015 roku przygotował dla przyszłych i obecnych Klientów Tauron? Pomoc w przypadku awarii, 50 złotych jako bonus, a może coś więcej?
Czytaj dalej
Prąd Tauron
07 Listopad 2016
Prąd Tauron
Tauron dla klientów indywidualnych ma kilka ofert na prąd: „Prąd z Serwisantem 24h”, „Prąd z Elektrykiem 24h”, „Prąd z Eko”.
Czytaj dalej
eBOK Tauron, czyli Elektroniczne Biuro Obsługi Tauron
16 Marzec 2015
eBOK Tauron, czyli Elektroniczne Biuro Obsługi Tauron
Czym jest eBOK? Jest to elektroniczna usługą jaką dla swoich klientów wprowadził Tauron Polska Energia. Zobacz co dzięki niej zyskują klienci?
Czytaj dalej

Sprawdź zużycie energii dla urządzeń

łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7