Poradniki
Start Poradniki TAURON Kontakt
Artykuł

TAURON Kontakt

Zwykle niechętnie rozmawiamy z konsultantami, ale pomoc telefoniczna może nam być potrzebna w każdej chwili. Warto też zanim wybierzemy się do biura sprzedawcy z dokumentami dowiedzieć się co będzie nam potrzebne.

Kontakt z TAURON

Każdemu odbiorcy jak i swoim przyszłym klientom Tauron proponuje kilka ścieżek kontaktu. Od infolinii poprzez eBOK Tauron, Punkty obsługi klienta Tauron czy kontakt pisemny w formie tradycyjnego pisma czy za pośrednictwem internetowego formularza. 

Infolinia TAURON

Infolinia jest przeznaczona dla osób, które są zainteresowane ofertą sprzedaży prądu oraz promocjami. Czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 18.00.
Tauron infolinia działa pod numerem 555 444 555 to możliwości rozwiązywania problemów i rozstrzygania wątpliwości dotyczących posiadanej oferty. Za pośrednictwem łączy telefonicznych możesz przedstawić swoje pytanie i otrzymać odpowiedzi, jeśli nie zniechęcisz się czekaniem. Za rozmowę z infolinią zapłacimy więc tak, jak za każde inne połączenie.
Na numer 32 606 0 606 powinni dzwonić klienci w sprawach dotyczących obsługi. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 18.00.
Reklamacja czy zgłaszanie usterek dotyczących licznika prądu, w takich i innych sprawach pomogą obsługujący infolinię konsultanci. Odbiorcy korzystający z oferty Elektryk24 mogą tu też zgłosisz potrzebę skorzystania z usługi elektryka. Wypowiedzenie umowy czy zmiana taryfy także to nie problem. Tauron chętnie pomoże za pośrednictwem łączy telefonicznych. Ta infolinia została uruchomiona po to aby wyjaśniać wątpliwości związane z saldem rachunku czy innymi sprawami związanymi z fakturą. 

TAURON logowanie

Poza kontem telefonicznym, pomocny okazuje się być wirtualny kontakt przez eBOK. Aplikacja ta to  możliwość zadawania pytań ułatwia przeglądanie bieżących ofert czy aktualnego stanu konta. Specjalne zakładki pojawiające się w eBOK ułatwią:
  • Wysyłanie zapytań.
  • Podgląd stanu liczników.
  • Obserwację zużycia bieżącego i średniodobowe wykazanego na fakturach.
  • Dostęp do wzorów umów oraz porad i materiały pomocniczych, informacyjnych o Twoich prawach i obowiązkach.

Punkty Obsługi Klienta

Skontaktować się z sprzedawcą nie jest trudno, liczne punkty obsługi ulokowane za terenie działanie sprzedawcy i dystrybutora. W lokalnych punktach także zapoznasz się z ofertą, zmienisz dane kontaktowe czy złożysz niektóre wnioski.

TAURON Facebook

Przez serwis społecznościowy Facebook także można zadawać pytania sprzedawcy. Portale społecznościowe zwykle odnoszą się do wizerunku, dlatego pozostawione tam zapytanie czy skarga z pewnością nie zostanie bez odpowiedzi. 

Napisz do TAURON

Skarga czy reklamacja nadana za pośrednictwem poczty tradycyjnej to pewność, że sprzedawca się z nią zapozna, o ile nadana jest za potwierdzenie odbioru. 
 

TAURON dystrybucja

Kwestie dotyczące przyłączy, awarii sieci czy wyłączeń prądu musisz załatwiać u dystrybutora. 
  • Pogotowie energetyczne działające pod numerem tel. 991, czynne 7 dni w tygodniu 24h/dobę. Może zgłosisz awarię lub uszkodzenie sieci i urządzeń energetycznych oraz uzyskasz informację o planowanych i awaryjnych wyłączeniach energii elektrycznej.
  • Infolinia 323 030 991 to także informacje na temat  wyłączeń i  zgłoszenia awarii.
  • Numer 801 444 606, czynny 7 dni w tygodniu 24h/dobę. Dedykowany jest tym, którzy chcą zgłosić nielegalny pobór energii elektrycznej, w takim przypadku dystrybutor zapewnia anonimowość.
  • Inne kwestie w zakresie umów dystrybucyjnych, głównie związane z obsługą przyłączy czy podniesienia mocy załatwisz dzwoniąc pod nr 32 606 0 616, czynny pn-pt, 7-18.

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Dla domu
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

05 Maj 2015
Tauron taryfy
Każdy sprzedawca pobiera własne stawki oraz zbiór warunków ich stosowania. Odbiorcy płacą za otrzymywanie energii, stawki zmieniają się wraz z posiada...
Czytaj dalej
19 Październik 2016
Tauron odczyt licznika
Stan licznika energii elektrycznej odbiorcy prądu z obszaru działania Tauron Dystrybucja mogą podać przez Internet za pomocą specjalnego formularza od...
Czytaj dalej
11 Czerwiec 2015
Oferta Tauron Produkt Oszczędny
Według Tauronu „Produkt Oszczędny” to propozycja dla osoby, która oczekuje oszczędnych rozwiązań, ceni rozwiązania internetowe oraz oczekuje bezpiecze...
Czytaj dalej
21 Listopad 2016
Tauron e faktura
Klienci Tauronu mają możliwość w sposób bezpieczny i wygodny zarządzać swoimi rachunkami za energię elektryczną. Tym rozwiązaniem jest e-faktura. ...
Czytaj dalej
05 Maj 2015
Taryfa G12w Tauron
Weekendowa taryfa z podziałem na dwie stawki. Dobór tej taryfy zapewni osobom, które korzystają z urządzeń elektrycznych oszczędności.
Czytaj dalej

Sprawdź zużycie energii dla urządzeń

Łazienka
Salon
Warsztat
Biuro
Ogród
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7