Energia elektryczna może być tańsza. Wystarczy wprowadzić nowe, specjalne taryfy energetyczne oraz zmienić swoje przyzwyczajenia jako konsumenta energii. Niezbędne do tego są też inteligentne liczniki.
W naszym kraju jeszcze stosunkowo mało domów jest budowanych w standardzie pasywnym lub energooszczędnym. Na przeszkodzie stoją przede wszystkim wysokie koszty takiej inwestycji. Sytuacje ma zmienić system kredytów z dopłatą, dzięki któremu kieszenie budujących mają być odciążone.
Dostawcy energii coraz częściej oferują swoim klientom dodatkowe usługi. Obecnie wśród nich największym zainteresowaniem polskich konsumentów cieszą się dostawy gazu. Kto ma taką ofertę?
Nie ma znaczenia czy sprzedawca prądu jest duży czy mały. Najważniejsza jest jakość oferty oraz jej przejrzystość, tak aby konsument energii elektrycznej dokonywał w pełni świadomego wyboru. Konkurencja na rynku energii musi być uczciwa.
Trybunał Konstytucyjny już wkrótce wyda orzeczenie w sprawie przepisów Prawa energetycznego, które dotyczą osób kradnących energię. Chodzi o zbadanie czy możliwość podwójnego karania takich osób jest zgodna z konstytucją.
Małe oraz średnie przedsiębiorstwa mogą się starać o dofinansowanie do kredytu na zwiększenie efektywności energetycznej, termomodernizacje oraz wdrożenie specjalnego systemu do zarządzania energią. Pula unijnych dotacji to około 60 milionów złotych.
Jak głosi obwieszczenie ministra gospodarki dodatek energetyczny w 2014 roku będzie przysługiwał w dotychczasowej wysokości.
Energia elektryczna to towar, który trafia do firm i gospodarstw domowych. Zobacz, co jest przedmiotem umowy sprzedażowej i na jakich zasadach odbywa się sprzedaż.
Jak przekonują spółki dystrybucyjne inteligentne liczniki energii elektrycznej nie mają możliwości dostarczać danych o zachowaniach odbiorców w czasie rzeczywistym. Skutecznie ogranicza to wybrana technologia.
„Gazeta Polska Codziennie” alarmuje, że w ubiegłym miesiącu w szczytowych godzinach w Polsce zaczynało brakować energii elektrycznej. Sytuacja ta groziła odcięciem setek tysięcy odbiorców od prądu.
Komisja Europejska chce obniżenia do 2030 roku emisji dwutlenku węgla o 40% poniżej poziomu z początku lat dziewięćdziesiątych. Pakiet klimatyczno-energetyczny w tej formie oznacza dla polskich konsumentów jedno: wyższe rachunki za prąd.
Otrzymałeś fakturę za energię elektryczną i nie zgadzasz się z jej wysokością? W ostatnim czasie często zdarzały się przerwy dostawy prądu? Możesz zgłosić reklamacje usługi dostawcy energii. Zobacz, jakie masz prawa.