Fot. Flickr.com
Kiedy przyjedzie pogotowie?
W przypadku awarii spowodowanej wichurą, intensywnymi opadami deszczu bądź śniegu. Dyspozytor pogotowia z pewnością będzie chciał wiedzieć co się stało, czy przerwany został przewód, czy awaria dotyczy jedynie instalacji w naszym domu. Pogotowie energetyczne nie świadczy usług typowych dla pogotowia elektrycznego. Zajmuje się jedynie sprawami, które dotyczą sieci czy złącz należących do dystrybutora. Awarie wewnątrz budynku właściciel bądź zarządca powinien usuwać we własnym zakresie.
Pogotowie może pobierać opłaty
Za naprawę instalacji możesz zapłacić, dotyczy to instalacji znajdującej się wewnątrz budynku, dodatkowo jeśli pracownik pogotowia zauważy zerwaną plombę także będziemy musieli pokryć jej koszt. Wówczas może pojawić się także podejrzenie o kradzież energii, a z pewnością pojawi się rachunek od dystrybutora, nałożenie płatności jest zgodne z umową,a ceny ujęte są wtaryfie.
Cennik usług
- Wymiana urządzenia pomiarowego uszkodzonego przez odbiorcę – koszt urządzenia po cena obowiązujących w dniu montażu + koszt pracy 50,69 zł,
- Sprawdzenie stanu technicznego oraz montaż nowych plomb w miejsce zerwanych:
- dla układu bezpośredniego - 118,70 zł
- dla układu pośredniego - 148,43 zł
- dla układu pośredniego - 197,88 zł
Numer pogotowia
Każdy powinien znać numety alrmowe, aby zgłosić awarię bądź kradzież energii należy wybrać 991. Bezpłatny numer pogotowia energetycznego czynny jest przez całą dobę.
Grażyna Kulik, Redaktor