Poradniki
Start Poradniki Jak płacić za prąd przez Internet?
Artykuł

Jak płacić za prąd przez Internet?

Przez Internet zamawiamy produkty, płacimy za bilety podróżne, wiele firm nie wyobraża sobie prowadzenia biznesu bez możliwości opłacania rachunków przez online. To obecnie najszybsza metoda regulacji należności zarówno firmowych jak i domowych.

Wygodnie ale i bezpiecznie

Bankowe systemy płatności muszą charakteryzować się bezpieczeństwem, dlatego banki wykupuj zabezpieczenia SSL. O tym czy wprowadzone jest ono na danej stronie świadczy mała ikonka kłódeczki na paku http. Ci co regulują rachunki poprzez konto bankowe wiedzą jak t wygoda, potwierdzenie wystarczy wydrukować i nie wymaga ono stempli i podpisów. Oddziału Poczty Polskiej nie są dostępne 24h, tak jak systemy płatności. Blankiety wpłaty może się zagubić, nie jest też wieczny, z czasem z pewnością wyblaknie. Potwierdzenie wpłaty z systemu bankowego jest dostępne zawsze, aż dane te nie będą usunięte z serwera bankowego, sami też możemy archiwizować generowanie przez system wyciągi.

Jak opłacić rachunki przez Internet?

Wystarczy posiadać konto bankowe z opcją jego obsługi przez Internet. Wszystkie działające na rynku banki mają taką ofertę, na temat cen kont bankowych pisać nie będę, bowiem zajmujemy się porównaniem cen prądu nie sektora finansowego.  

Internetowy panel obsługi bankowej wymaga uzupełnienia przelewu, uzupełnić należy wymagane pola, zatwierdzić i ewentualnie potwierdzić płatność SMS kodem. Posiadacze smartfonów czy tabletów mogą zeskanować kod z faktury, sprzedawcy umieszczają go w celu przyśpieszenia dokonania wpłaty. Nasze dane, numer faktury, saldo jest zakodowane. W skrócie dla poszczególnych sprzedawców wygląda to następująco. Oferują oni bowiem eBOK, platformę internetową do podglądania płatności. Łączy się ona z bankiem, działa to podobnie jak przy płatnościach za zakupy online.

Jak płacić za prąd przez Internet Energa?

Zaloguj się na swoim koncie w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta eBok Energa, który jest dostępny na stronie www.ebok.energa.pl. Korzystanie z tej funkcjonalności jest darmowe, zarejestrować można się w każdej chwili.   

Energa eBOK zaopatrzony jest w zakładkę „Płatności”, w niej odszukaj podzakładkę „Należności”, a następnie wybierz dowolną fakturę lub notę, za którą chcesz zapłacić. Dane będą automatycznie uzupełnione. Wybierz bank, w którym posiadasz konto, zaloguj się, zatwierdź przelew i gotowe.

Jak płacić za prąd przez Internet PGE?

Decydując się na płatności online wystarczy kliknąć w link jaki zostanie przesłany przez sprzedawcę na naszą pocztę elektorniczną. Opcja ta dostępna jest dla odbiorców, którzy zdecydowali się otrzymywanie faktur drogą elektroniczną. Połaczenie z bankiem i przeście jest także możliwe z platformy eBOK PGE

Polecenie zapłaty i nie musisz pamiętać

Funkcja polecenia zapłaty jest idealnym rozwiązaniem dla spóźnialskich lub zapominalskich. To nic innego jak automatyczne obciążenie naszego konta kwotą zobowiązań wobec sprzedawcy prądu. To sam odbiorca należności, w momencie okresu rozliczeniowego, za naszą zgodą pobiera z naszego konta należność. Bank czuwa nad tym aby, płatność przebiegła bezpiecznie i wnioskujący (sprzedawca) nie pobrał większych kwot, aniżeli te, które znajdują się na fakturze. Wymaga to od nas jedynie posiadania dodatniego salda na rachunku bankowym, aby w momencie dokonania polecenia zapłaty, nie powstał debet. Warto sprawdzaj jedynie czy płatności wystawianie na fakturach nie są zawyżane, nie ma w nich błędu w ilości pobranych kilowatogodzin.

Co zyskasz opłacając rachunek przez Internet

To bank może przygotować dla nas rabaty i promocje za to, że dokonujemy transakcji bezgotówkowych. Jeszcze w zeszłym roku Energa za terminowe wpłaty przydzielała punkty lojalnościowe PAYBACK, które można było wymieniać na nagrody. Obecnie w ofertach sprzedawców energii nie ma żadnych gratisów za dokonywanie płatności online, ale terminowe dokonywanie płatności zawsze było w cenie, dlatego warto nawet starsze osoby nauczyć korzystać z płatności internetowych.Jak płacić za prąd przez Internet?

Przez Internet zamawiamy produkty, płacimy za bity podróżne, wiele firm nie wyobraża sobie prowadzenia biznesu bez możliwości opłacania rachunków przez online. To obecnie najszybszą metoda regulacji należności zarówno firmowych jak i domowych.

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Opłata handlowa innogy (RWE)
20 Październik 2016
Opłata handlowa innogy (RWE)
innogy Polska obecnie ma do zaoferowania sowim obecnym i przyszłym klientom sześć ofert, każda inna, każda ma zagwarantować oszczędność. Czy w przypad...
Czytaj dalej
Ile kosztuje 1 kWh? Sprawdź czy nie przepłacasz!
04 Listopad 2014
Ile kosztuje 1 kWh? Sprawdź czy nie przepłacasz!
Większość Polaków nie wie, za co płaci dostając rachunek za energię elektryczną. Nie dziwi nas to, faktura za prąd nie wyjaśnia niczego, widzimy tylko...
Czytaj dalej
Tauron nadpłata
08 Listopad 2016
Tauron nadpłata
Jeszcze wielu Polaków płaci tzw. prognozowane rachunki za energię elektryczną. Takie rozliczenie się za zużycie prądu niejednokrotnie prowadzi do pows...
Czytaj dalej
Ile kosztuje kilowat prądu?
22 Kwiecień 2015
Ile kosztuje kilowat prądu?
Nurtuje Cię ile kosztuje prąd? Co oznaczają znajdujące się na rachunku opłaty, jakie są ceny prądu na rynku hurtowym, a ile za energię elektryczną pła...
Czytaj dalej
Ebok Energa 24 co to jest? Co załatwisz w Energa eBOK?
12 Marzec 2015
Ebok Energa 24 co to jest? Co załatwisz w Energa eBOK?
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta to internetowa platforma ułatwiająca klientom Energa kontakt, podgląd płatności oraz zarządzanie punktem poboru en...
Czytaj dalej

Sprawdź zużycie energii dla urządzeń

łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7