Posiadasz dom wyposażony w np. najnowszej generacji kocioł, kolektory albo kominek z wodnym płaszczem? Licz się z tym, że w przypadku przerw w dostawie prądu przestaną działać. Jak się przed tym zabezpieczyć? Zainwestować w rezerwowe zasilanie.
Używanie energii i nie płacenie za nią to „najzwyklejsza” kradzież. Straty, jakie z tego tytułu ponoszą przedsiębiorstwa energetyczne wliczane są w koszty, które z kolei są podstawą do ustalania cen prądu. Za ukradzioną energię płacą zatem także uczciwi odbiorcy. A co grozi osobie, która nielegalnie pobiera prąd?
Jaka wiedza jest najbardziej przydatna dla użytkownika sprzętów AGD i RTV? Nie od dziś wiadomo, że przeciętny zjadacz chleba wybierając się na zakupy sprzętów elektronicznych zwraca uwagę na ich cenę, markę, gabaryty, okres gwarancji a także funkcje i cechy estetyczne urządzenia. To ostatnie musi odpowiadać zwłaszcza kobietom.
O tym, że warto szukać oszczędności w obszarze zużycia energii nie trzeba specjalnie przekonywać. Co ciekawe, praktyka pokazuje, że dobrym pomysłem nie są tylko energooszczędne urządzenia a zmiana sprzedawcy prądu. Jednak, aby dobrze wybrać należy porównać ceny energii elektrycznej.
Czy wiesz, ile kosztuje Cię codzienne oglądanie telewizji, czy sporadyczne korzystanie z elektrycznej kosiarki? Możesz to obliczyć przy pomocy prostej aplikacji - kalkulatora energii. Informacja o ilości zużywanego prądu przez domowe sprzęty może pomóc Ci w uzyskaniu dodatkowych oszczędności.
Urządzeń elektrycznych w naszym domu, czy mieszkaniu ciągle przybywa. Tym samym rośnie zagrożenie pożarowe związane z ewentualnymi zwarciami w ich instalacji. Jak bezpiecznie ugasić taki pożar?
Energię elektryczną możesz oszczędzać także w trakcie korzystania z komputera. Trzeba tylko zastosować się do dziesięciu bardzo prostych wskazówek. Sprawdź, zatem jak oszczędzać prąd korzystając z komputera.
Wydatki na prąd zaczynają zajmować coraz to większą pozycję w naszych domowych budżetach. Wszystko wskazuje na to, iż ceny energii będą rosły. Mamy, zatem jedno wyjście – zmniejszyć zużycie prądu. Do oświetlania domów i mieszkań coraz częściej wybieramy energooszczędne źródła światła.
Remontujesz dom albo mieszkanie i chcesz przenieść licznik energii elektrycznej? Przeczytaj nasz poradnik a unikniesz kłopotów z tym związanych. My wiemy, jak zdemontować licznik i nie być posądzonym o kradzież energii.
Zbyt wysokie rachunki za energię elektryczną powodują, iż coraz częściej szukamy pomysłów na ich obniżenie. Nie wszystkie jednak mogą przynieść nam realnych oszczędności. Co więc warto zrobić, aby płacić mniej za prąd?
Firma energetyczna wystawiła ci wyjątkowo wysoką fakturę za prąd, a Ty masz pewność, że jest nieuzasadniona. Pisemnie złóż reklamacje, która kwestionuje wysokość rachunku. Ponadto, możesz zażądać badania licznika.
Chcąc zmniejszyć wysokość rachunków za energię elektryczną rzadko zastanawiamy się nad zmianą w planie taryfowym. Króluje, bowiem przekonanie, że taryfa dwustrefowa jest opłacalna tylko wtedy, kiedy ogromną część energii wykorzystujemy poza szczytem. Kiedy warto zdecydować się na ten krok?