Licznik prądu to urządzenie, które jak każde inne może ulec awarii czy usterce. Jego nieprawidłowe funkcjonowanie może powodować błędne zliczanie energii elektrycznej, co oczywiście może przełożyć się nieadekwatne do zużytego prądu rachunki.
Energia elektryczna to niewątpliwie jeden z najbardziej niezbędnych do życia mediów. Absorbuje jednak znaczą część domowego budżetu. Co zrobić, aby rachunki za prąd były niższe? Dobrym krokiem jest sprawdzenie, ile energii elektrycznej pobierają używane przez nas urządzenia.
Kupując sprzęt typu pralka, lodówka czy telewizor z całą pewnością spotkałeś/aś się z etykietą energetyczną. Co to jest i o czym informuje? Jak czytać etykietę energetyczną?
Kupując sprzęt czy to AGD, czy RTV warto kierować się nie tylko kwestią finansową, ale i również energooszczędnością. Najnowsza technologia pozwala na ograniczenie zużycia prądu, a to z całą pewnością przekłada się na wysokość rachunku za energie elektryczną.
Kto ustala cenę za prąd? Co się na nią składa? Jakie są główne składniki ceny energii? Co to jest opłata za transport prądu? Wszystko o cenie za kilowatogodzinę.
Audyt energetyczny w ostatnim czasie staje się coraz to popularniejszy. Co to jest audyt? Czy warto go wykonać w firmie? Ile kosztuje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku.
W Polsce w coraz to większym stopniu wdrażany jest program inteligentnych sieci energetycznych. Kojarzy się głównie z wymianą tradycyjnych liczników energii na liczniki zdalnego odczytu. Co to są zatem tzw. inteligentne liczniki prądu?
Kupując sprzęt gospodarstwa domowego zwróć uwagę na jego energochłonności. Dzięki klasie energetycznej będziesz mógł/a określić, ile będzie kosztować Cię jego używanie. Co to w ogóle jest klasa energetyczna? Która z klas oznacza urządzenia najbardziej energooszczędne, a która najmniej?
Faktur za energię elektryczną nie uniknie żadna firma. Sposobów na energooszczędność jest jednak wiele. Podpowiadamy, co przedsiębiorcy mogą zrobić, aby w znacznym stopniu zmniejszyć wydatki na prąd.
Jako odbiorcy energii w grupie G (gospodarstwa domowe) możemy płacić za prąd wg wybranej przez siebie taryfy. To znacząca decyzja, bowiem stawki w ramach danych taryf sporo się od siebie różnią. Zobacz, czy warto zmienić taryfę.
Choć energia elektryczna to jeden z towarów tzw. pierwszej potrzeby, to działanie rynku energii jest dla większości z nas „czarną magią”. Sprawdźmy zatem jaką drogę musi przejść prąd zanim trafi do gniazdka w naszym domu.
Jako przedsiębiorca na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z ofertami telefonicznymi. Wśród nich mogła się znaleźć propozycja zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.