Odbiorcy prądu coraz częściej nie tylko zastanawiają się nad zmianą sprzedawcy, ale i również chętnie decydują się na ten krok. To z pewnością motywuje koncerny energetyczne, które rozpoczynają walkę o konsumenta energii.
Blisko milion klientów Taurona z Dolnego Śląska otrzyma nowe faktury za energię elektryczną. Wprowadzane zmiany mają usprawnić obsługę odbiorców. Nowy numer klienta i konta bankowego to najistotniejsze różnice między nowym a starym rachunkiem za prąd.
Ministerstwo Gospodarki podało informacje, że rząd ukończył właśnie prace nad projektem ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. Ustawa ma trafić do laski marszałkowskiej w tym lub przyszłym tygodniu.
Jak wynika z najnowszego Monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki do końca kwietnia 2014 roku sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło 295,11 tys. odbiorców z grup taryfowych A,B,C i G. Czyżby Polacy przekonali się wreszcie, że taka zmiana jest opłacalna?
Komisja Europejska zaprezentowała właśnie sprawozdanie na temat postępów wdrażania inteligentnego pomiaru w krajach należących do Unii Europejskiej. Generalnie „wynik” jest pozytywny, jednak Komisja zauważa problemy. Jeden z nich dotyczy opłacalności.
Cztery największe przedsiębiorstwa energetyczne w naszym kraju nawiązały współpracę w zakresie badań oraz podnoszenia poziomu konkurencyjności. Podpis pod listem intencyjnym złożyli przedstawiciele PGE, Taurona, Energi oraz Enei.
„Rzeczpospolita” informuje, że w tym roku padł już rekord, jeśli chodzi o wybór nowego sprzedawcy energii elektrycznej. Rozpoczęła się ostra walka firm energetycznych o każdego klienta. Swoje rachunki za prąd przenosimy, bo zachęcają nas do tego coraz bardziej korzystne oferty.
Eurostat opublikował najnowsze dane, a wynika z nich, że na utrzymanie mieszkań w porównaniu z innymi krajami europejskimi przeznaczamy sporą część naszego wynagrodzenia. Na opłaty za ogrzewanie, wodę, energię, odprowadzenie nieczystości, wywóz śmieci, zarządzanie nieruchomością, czy na remonty wydaliśmy w 2013r. co piątą złotówkę.
Faktury za energię elektryczną mogą sporo wzrosnąć – nawet dwukrotnie. Jak prognozuje Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych cena hurtowa prądu podniesie się dzisiejszego z poziomu: 165 zł za 1 MWh na 370 zł w roku 2030. Co istotne, wzrost cen ma nastąpić niezależnie od tego, jaka technologia będzie stosowana do produkcji energii.
Jak wynika z danych URE na nowego sprzedawcę prądu zdecydowało się ponad 105 tys. odbiorców biznesowych. Natomiast liczba gospodarstw obniżających swoje rachunki za energię elektryczną poprzez zmianę sprzedawcy przekroczyła niedawno 160 tysięcy. To jednak nadal mało, tym bardziej że oferty cenowe są coraz to bardziej konkurencyjne.
Dziś w Internecie możesz porównać nie tylko ceny produktów, ale i także ceny usług, od ubezpieczeń po finanse, a skończywszy na sprzedawcach energii elektrycznej. Poniżej prezentujemy zestawienie porównywarek cen energii.
Wstrzymali Ci dostawy energii elektrycznej, bo nie zapłaciłeś tylko jednego rachunku? Czy przedsiębiorstwo miało prawo odciąć ci prąd? Sprawdź, co na ten temat mówią aktualne przepisy prawne.