Poradniki
Start Poradniki Tani prąd dla firm – zobacz, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą ofertę!
Artykuł

Tani prąd dla firm – zobacz, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą ofertę!

Funkcjonowanie przedsiębiorstw zawsze wiąże się ze zużyciem pewnej ilości energii elektrycznej. Każda firma chciałaby jednak, by wynikające z tego koszty były jak najniższe. Czy taki efekt może zagwarantować zmiana sprzedawcy prądu? A jeśli tak, to na co zwrócić uwagę podczas wyboru oferty? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Czy zmiana sprzedawcy prądu może przynieść korzyści dla firmy?

Zmiana sprzedawcy prądu to wciąż dla wielu przedsiębiorstw problematyczna kwestia. Część właścicieli firm nie zdają sobie sprawy z takiej możliwości, inni podchodzą do niej nieufnie, uważając, że korzyści będą niewspółmierne do poniesionych wysiłków. Czy mają rację? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy eksperta z firmyEWE.

Czy da się płacić mniej za prąd? Jak najbardziej! Najlepszym dowodem na prawdziwość tej tezy może być liczba firm, które już zdecydowały się zmienić sprzedawcę prądu. Według danych Urzędu Regulacji Energetyki, w okresie między grudniem 2007 a majem 2018 roku, na taki krok zdecydowało się ponad 196 tysięcy firm korzystających z taryf A, B lub C. Gdyby nie było to opłacalne, z pewnością nie byłoby aż tylu zmian sprzedawcy.

Kluczem do zadowolenia ze zmiany sprzedawcy prądu jest wybór odpowiedniej oferty i stabilnej oraz bezpiecznej firmy. Na jakie kwestie szczególnie warto zwracać uwagę?

Dokładne rozpoznanie rynku sprzedawców prądu

Każda firma szukająca możliwości zmniejszenia opłat za prąd powinna zacząć od dokładnego zbadania rynku. Pozwoli to na wyszukanie stabilnych sprzedawców prądu, działających od lat w branży, cieszących się dobrą opinią, i odrzucenie tych, co do których mamy wątpliwości lub przewijają się opinie zawiedzionych klientów. Wstępna selekcja i zmniejszenie liczby ofert z kilkunastu do kilku zdecydowanie ułatwia też dokonanie ostatecznego wyboru.

Oferta dopasowana do potrzeb firmy

Poszukując najlepszych ofert sprzedaży prądu dla firm, warto zwrócić uwagę na propozycje skierowane do konkretnych typów podmiotów.

Firmy różnią się od siebie pod względem zużycia energii elektrycznej i specyfiki prowadzonej działalności. Dlatego godni polecenia sprzedawcy prądu oferują specjalnie dopasowane oferty dla małych, średnich i dużych odbiorców, z uwzględnieniem ich oczekiwań. Warto skorzystać z oferty dopasowanej do naszych potrzeb, gdyż gwarantuje ona większe oszczędności i poprawę efektywności zużycia energii – dodaje ekspert z firmyEWE.

Dokładne zapoznanie się z umową

Kolejną kwestią związaną z wyborem najlepszej oferty na sprzedaż prądu dla firm jest zwrócenie uwagi na wszystkie koszty ponoszone przez klienta. Niektórzy sprzedawcy mamią bowiem niskimi cenami za MWh, ale doliczają dodatkowe opłaty handlowe lub oferują promocyjne ceny prądu przez krótki czas trwania umowy. Zachęcony nimi klient często może nie zwrócić uwagi, że późniejsze opłaty będą zdecydowanie wyższe niż u konkurencji. Dlatego też zawsze trzeba dokładnie sprawdzić, jakie warunki zostały faktycznie uwzględnione w umowie.

Jakość obsługi u nowego sprzedawcy prądu

Warto również zwrócić uwagę na jakość obsługi. Solidny sprzedawca energii zapewni naszej firmie indywidualnego doradcę, który będzie do naszej dyspozycji i nie tylko przedstawi ofertę ale również profesjonalnie doradzi, a także przeprowadzi w naszym imieniu cały proces związany ze zmianą sprzedawcy energii. Dlatego też warto brać pod uwagę przy wyborze nowego sprzedawcy tylko takie podmioty, które oferują najwyższą jakość obsługi.

Tani prąd dla firm? To możliwe! Aby jednak naprawdę zaoszczędzić, należy dokładnie przyjrzeć się kilku ofertom i wybrać tę najlepszą – pod każdym względem!

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


TAGI:
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Jak oszczędzać prąd?
21 Październik 2015
W dobie wysokich cen towarów, jakie musimy nabyć aby egzystować jest tylko jedna umiejętność, która pomaga nam unikać wysokich rachunków. Jest nią umi...
Trzy sposoby na obniżenie ceny prądu
12 Grudzień 2014
Koniec roku napawa optymizmem, jak pokazują statystyki wielu Polaków zmieniło sprzedawcę prądu nie raz nie dwa a już trzy razy. Jednak nadal pozostaje...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7