Jak podaje Fakt.pl w najbliższy poniedziałek ma zapaść decyzja Prezesa URE o wzroście taryf energetycznych. Stawki za prąd mają poszybować o 20% w górę. Z ustaleń portalu wynika jednak, że rachunki gospodarstw domowych wcale nie wzrosną. Rząd chce znacznie obniżyć m.in. akcyzę na energię.
Krzysztof Tchórzewski, szef resortu energii, w oświadczeniu napisał, że w wyższych rachunków za energię elektryczną nie zapłacą rodziny o dochodach nieprzekraczających pierwszego progu podatkowego.
Ministerstwo Energii pracuje nad projektem ustawy, która wprowadzi możliwość otrzymywania dopłat do faktur za energię elektryczną. Program Energia Plus ma być finansowany z zysków ze sprzedaży praw do emisji dwutlenku węgla – donosi „Rzeczpospolita”.
Wczoraj w komunikacie na swojej stronie internetowej Energetyczne Centrum poinformowało, że wstrzymuje sprzedaż energii elektrycznej. To kolejny, po Energii dla firm, alternatywny sprzedawca, który w ostatnich dniach zdecydował się na ten krok. Dla ich klientów oznacza to wyższe ceny energii.
Energia dla firm, jeden z większych alternatywnych sprzedawców prądu, z dnia na dzień zaprzestała świadczyć usługi sprzedaży energii elektrycznej. Klienci spółki przechodzą na tzw. rezerwę. Prąd w taryfie rezerwowej jest jednak droższy.
Z początkiem września w Unii Europejskiej zaczął obowiązywać zakaz dla żarówek halogenowych. Ich wycofanie z rynku ma przynieść oszczędność energii i tym samym mniejsze rachunki za prąd – donosi wysokienapiecie.pl.
W kolejnych latach ceny prądu na rynku hurtowym prawdopodobnie nadal będą rosły. Jak podkreśla „Rzeczpospolita” to fatalna wiadomość dla przedsiębiorców, bowiem to znacząco wpływa na ich konkurencyjność.
Do końca 2018 roku w polskich gospodarstwach domowych ma funkcjonować około 3,5 mln tzw. inteligentnych liczników energii elektrycznej. Cel ten według portalu cire.pl będzie trudny do zrealizowania.
W ubiegły piątek Energa Obrót uruchomiła nową placówkę w centrum handlowym Riviera w Gdyni. To już siedemdziesiąty salon sprzedaży w Polsce, a piąty w samym Trójmieście.
Urząd Regulacji Energetyki podał najnowsze dane dot. liczby zmian sprzedawcy energii elektrycznej i gazu. W czerwcu br. swój rachunek za prąd do innego sprzedawcy przeniosło 5 312 odbiorców. Z kolei w całym drugim kwartale 2018 roku zanotowano blisko 15 tys. zmian sprzedawcy gazu.
Po 2020 roku ceny energii elektrycznej w Polsce będą najwyższe w Europie. Zdaniem „Rzeczpospolitej” wzrost cen odczuje każdy odbiorca. Prąd ma drożeć przez całą kolejną dekadę.
W ubiegły czwartek energia elektryczna z dostawą na rok 2019 osiągnęła najwyższą cenę w historii Towarowej Giełdy Energii. To oznacza, że prawdopodobnie czekają nas podwyżki rachunków – donosi wysokienapiecie.pl.