Zdaniem prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta już sama opłata, jaka jest przewidziana za nielegalny pobór energii elektrycznej pełni rolę odstraszającą, a zatem analogiczną do sankcji karnej.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA podały informację, że wczoraj padł kolejny w tym roku rekord na zapotrzebowanie na moc elektryczną. W szczycie rannym zapotrzebowanie wyniosło 21 763 MW. Co miało na to wpływ? Głównie panujące w Polsce wysokie temperatury.
Chętniej i częściej zmieniamy sprzedawcę energii elektrycznej. Powód – można sporo zaoszczędzić. Podpisując umowę trzeba jednak uważać. Niekiedy okazuje się, że zmiana kompletnie się nie opłaca. Na co uważać?
Coraz częściej słyszy się o osobach, które zostały oszukane przez nieuczciwych przedstawicieli firm energetycznych. To wynika w głównej mierze z wręcz marginalnej wiedzy konsumentów o rynku energii elektrycznej. Przeciętny Polak jest przekonany, że prąd otrzymuje wprost z elektrowni i ma spory problem z rozumieniem rachunku za prąd.
Na pierwszy rzut oka słoneczne kolektory to urządzenia idealne: daje darmową energię, a na ich zakup można otrzymać dofinansowanie. Dlatego też coraz więcej właścicieli domów w Polsce decyduje się je nabyć. Jednak nie w każdym przypadku taka inwestycja ma sens.
Kolejni Polacy postanowili przenieść swoje rachunki za prąd do innej firmy energetycznej. Z informacji podanych przez Urząd Regulacji Energetyki wynika, że w czerwcu nowego sprzedawcę energii elektrycznej wybrało ponad 16 tysięcy gospodarstw domowych.
W naszym kraju nierzadko dużo łatwiej jest wybudować fabrykę, niż podłączyć ją do sieci energetycznej. Jak zauważa „Puls Biznesu” konkurencyjność polskiej gospodarki byłaby większa gdyby nie problemy z uzyskaniem dostępu do elektryczności. Firma na podłączenie do sieci energetycznej czeka średnio aż 161 dni.
Pre-paid to sposób rozliczenia, który już dawno szturmem zdobył rynek komórkowej telefonii. Dziś wkracza do energetyki i może być wygodną opcją nie tylko dla właścicieli domków letniskowych czy wynajmujących. Korzyścią liczników przedpłatowych jest, bowiem płacenie za rzeczywiste zużycie prądu.
Osób, które chcą produkować prąd na własne potrzeby a nadwyżki sprzedawać innym odbiorcom szybko przybywa. Spodziewać się można jednak sporego wyhamowania liczby takich podłączeń do sieci. Przeszkodą mogą się okazać trudności w uzyskiwaniu dofinansowania.
RWE w stolicy Polski zamierza zamontować 50 tysięcy inteligentnych liczników energii elektrycznej. Właśnie podpisano umowę z firmą produkującą tego typu urządzenia. Czy Warszawiacy zyskają na tej wymianie?
Na terenach wiejskich częste przerwy w dostawie energii elektrycznej mogą okazać się normą. Wiele linii jest tam wyeksploatowanych wręcz doszczętnie. Czy polska wieś będzie cierpieć na brak elektryczności?
Jeśli masz wątpliwości, co do prawidłowego działania licznika energii elektrycznej masz prawo zażądać jego sprawdzenia. A co się stanie, jeśli firma energetyczna zniszczy zdemontowany licznik zanim Ty otrzymasz fakturę za prąd i stwierdzisz, że jest za wysoka?