Poradniki
Start Poradniki 3 książki na ten temat fotowoltaiki, które musisz przeczytać
Artykuł

3 książki na ten temat fotowoltaiki, które musisz przeczytać

Fotowoltaika z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Montujemy ją w domach, zakładach pracy i obiektach usługowych. Korzystanie z ekologicznych systemów jest jedyną szansą na odratowanie planety mocno nadwyrężonej działalnością człowieka. Wszyscy ci, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat przetwarzania światła słonecznego na energię elektryczną, powinni zacząć od literatury. Oto trzy najciekawsze pozycje dla głodnych wiedzy!

fotowoltaika

1. "Instalacje fotowoltaiczne" Bogdan Szymański

Bogdan Szymański to niezależny ekspert w zakresie tworzenia elektrowni fotowoltaicznych. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na specjalności Odnawialne Źródła Energii.Koordynuje projekty energetyczne, jest redaktorem dwumiesięcznika GLOBEenergia, współautorem e-learningowego kursu z zakresu energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej. A to tylko wstęp do jego bogatej kariery w tej gałęzi wiedzy i rozwoju.

W swojej książce Szymański w obszerny sposób opowiada o budowie, działaniu, doborze odpowiedniej instalacji i kontroli nad nią. Z tej pozycji każdy czytelnik dowie się więcej na temat całego systemu i pozna ewentualne problemy, dzięki czemu będzie mógł się przygotować do budowy.

2. "Podstawy fotowoltaiki" M.T. Sarniak

Kolejną lekturą, za którą powinien chwycić każdy głodny ekologiczno-energetycznej wiedzy, jest pozycja "Podstawy fotowoltaiki" autorstwa Mariusza T. Sarniaka. W tekście tym podjęta została próba uchwycenia zagadnień związanych z generowaniem energii elektrycznej bezpośrednio z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych.

Autor omawia tutaj ich podstawowe rodzaje, pisze o modułach oraz najczęściej stosowanych w praktyce konfiguracjach takich konstrukcji. Jednocześnie nakreśla różne możliwości ich używania i podłączania do sieci elektroenergetycznej.

3. "Przyrządy i instalacje fotowoltaiczne" Maciej Sibiński, Katarzyna Znajdek

Tekst Sibińskiego i Znajdek to rodzaj podręcznika, który przedstawia najnowszą wiedzę z zakresu budowy, działania ogniw słonecznych różnych typów i zasad projektowania i konstrukcji systemów pobierających energię ze słońca.

Wydana przez PWN książka przybliża wszystkim zainteresowanym zagadnienia takie jak: rodzaje paneli i ich wykorzystanie, projekt i budowa instalacji fotowoltaicznej, wykorzystanie narzędzia CAD podczas projektowania. Dodatkowo zawiera zestaw przydatnych ćwiczeń, na których przykładzie można nauczyć się wymiarować podobne systemy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Hewalex.

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
artykuły
Archiwum
Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7